Młodzi strażacy

26 lutego 2020 r. Prawie każdy chłopiec marzy o tym, aby zostać strażakiem, jeździć wielkim, czerwonym samochodem na sygnale, gasić pożary, ratować ludzi i … kota na drzewie. Dzisiaj mogliśmy posłuchać nie tylko o trudnej pracy strażaków, ale i zapoznać się z ważnym ich zadaniem – jakim jest udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci z grupy „Maki” same mogły spróbować założyć opatrunek, zabandażować rękę koledze, a także poćwiczyć masaż serca. Wszystkie pięciolatki wspaniale sobie radziły. Dziękujemy młodym strażakom: Piotrowi Holce, Wiktorowi Wacławowi, Szymonowi Szudrze, Nikoli Jambor i Wanessie Jambor z Ochotniczej Młodzieżowej Straży Pożarnej z Kwilcza za spotkanie z przedszkolnymi kandydatami na strażaków.