Rekrutacja dzieci do przedszkola odbywa się na zasadach powszechnej dostępności.
Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola ma rodzeństwo dzieci już uczęszczających do placówki oraz dzieci o szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej. Pozostałe dzieci przyjmowane są wg kolejności zgłoszeń.
Rekrutacja dzieci do przedszkola realizowana jest w miesiącu styczniu każdego roku. Informację o przyjęciu dziecka udostępnia się zainteresowanym z początkiem kwietnia każdego roku.

Formularz zapisu   - do pobrania

ODPŁATNOŚĆ ZA PRZEDSZKOLE

Prowadzone przedszkole jest działalnością oświatowo-wychowawczą i nie podlega przepisom o działalności gospodarczej.

Fundusze na bieżącą działalność placówki są pozyskiwane z:
- dotacji z budżetu gmin, na terenie których zamieszkują wychowankowie,
- opłat rodziców.

Zasady udzielania dotacji i sposoby jej rozliczania ustalane są z urzędem dotującym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotacja przekazywana jest na rachunek bankowy przedszkola.

Rodzice mogą uiszczać opłaty za przedszkole

- na konto bankowe 37 9072 0002 2005 0510 4708 0001

- lub osobiście w kancelarii przedszkola  od  poniedziałku do  piątku  w godz. 7:30 - 11:00   oraz  w godz. 14:00 - 16:00

Kontakty Rodziców z przedszkolem:

> S. Dyrektor - indywidualnie lub telefonicznie  509898259,

e-mail: przedszkole.pniewy@urszulanki.pl

> Nauczyciele w grupach - indywidualnie -  przyprowadzając i odbierając dziecko z przedszkola oraz po uzgodnieniu terminu rozmowy

> logopeda, pedagog - po uzgodnieniu terminu rozmowy

> tablice informacyjne w przedszkolu i przy każdej sali

> strona internetowa przedszkola: www.przedszkole-pniewy.pl

Odbieranie dzieci:

Dzieci mogą być odbierane tylko przez Rodziców/Opiekunów prawnych lub przez osoby upoważnione przez nich i wymienione w  karcie zgłoszenia dziecka do przedszkola. Dlatego prosimy o pisemne upoważnienie osób, które w zastępstwie Rodziców/ Opiekunów prawnych sporadycznie bądź regularnie odbierają dzieci. Osoby te zobowiązane są do okazywania dowodu tożsamości.

Odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odbieranego z przedszkola przez osobę upoważnioną przejmują Rodzice (Opiekunowie prawni).

Opieka nad dzieckiem podczas pobytu Rodzica na terenie przedszkola:
Rodzic przebywając na terenie przedszkola wraz z dzieckiem, jest odpowiedzialny     za zachowanie i bezpieczeństwo dziecka.