SPOTKANIE INTEGRACYJNE 5- LATKÓW Z RODZICAMI

W sobotę 21.09.2013r. o godz.14:00 dzieci z grupy "zerówka młodsza" wraz z rodzicami i opiekunkami

s.J. Wołos, p. N. Świniarską i p.K. Kaźmierczak uczestniczyły w zajęciach integracyjnych w przedszkolu.

W/w zajęcia miały charakter zabawowo- sportowy.Celem naszego radosnego spotkania było doświadczenie zarówno przez dziecko jak i przez rodziców wzajemnej bliskości  współdziałania podczas wykonywanych zadań/ zabaw, dostrzeżenia ,że razem można aktywnie, kreatywnie, wesoło spędzać czas.

Nie każde dziecko ma okazję widzieć swego rodzica naśladującego koguta, małpkę czy innego zwierzaka lub bawić się w "szycie gigantycznego ubranka "przy śpiewie i tańcu "Nitko,nitko hej niteczko".Dziecko obserwujące rodzica zaangażowanego w zabawę, rywalizację sportową czy poszukiwanie własnej latorośli widząc wyłącznie jego nogi przełamuje pewne bariery nieśmiałości i chce czynnie uczestniczyć we wspólnej zabawie.

Zarówno dzieci jak i rodzice chętnie angażowali się w przygotowane konkurencje i zabawy (w przedszkolu i na placu), mamusie przygotowały pyszne wypieki, a tatusiowie zakończyli integracje chwalebnym czynem społecznym kopiąc nieckę w celu przygotowania strefy bezpieczeństwa w rejonie huśtawek.100 % INTEGRACJA

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!