Teatr w przedszkolu. Filharmonia Pomysłów

17.10.2013 r. Filharmonia Pomysłów

Tru-tu-tu-town zamieszkują instrumenty dęte blaszane: puzon, waltornia i trąbka.Są bardzo dumne ze swego wyglądu i dźwięków, które mogą zagrać. Każdy z nich uważa ,że jest najlepszy. Kłócą się o to nieustannie powodując, że muzyka przez nie tworzona nie współgra ze sobą .

Dzieci stanowią jury w konkursie na najlepszy instrument. Mierzą długość rur, z których zbudowane są instrumenty, oceniają dźwięki naśladowane przez waltornię, puzon i trąbkę oraz odgadują jakim zwierzęciem chciałby zostać każdy z nich. Decybelomierz mierzy siłę oklasków przyznanych przez przedszkolaki poszczególnym uczestnikom konkursu. Jury oceniło jednogłośnie, że każdy instrument jest wyjatkowy. W podziękowaniu trąbka, waltornia i puzon wykonują piękny utwór dla dzieci.