W SADZIE

W piątek 4.10 zerówka młodsza wybrała się do Lwówka na zbiór jabłek  w sadzie pana Nowaka.Właściciel opowiedział dzieciom o drodze jaką musi przejść nasionko by stało się owocującym drzewem, opiece nad drzewkami (sadzeniu, przycinaniu , ochronie przed szkodnikami ),zbiorze i przechowywaniu jabłek.5-latki zebrały 4 skrzynie jabłek,delikatnie zrywając je z gałązek i wkładając do koszyków.Solidna praca dzieci tak zaskoczyła właściciela ,że ofiarował im słodkie , rumiane owoce do domu.

Dziękujemy panu Nowakowi za możliwość zbioru owoców, panu Olgierdowi Strojnemu za pomoc w zorganizowaniu zajęć w sadzie oraz kochanym mamusiom za transport dzieci do Lwówka.