Wyprawa do Dąbrowy

Wyjazd do Dąbrowy

Dnia dziewiątego października nasza grupa 4- 5 latków, wraz z grupą zerówki starszej pojechały do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- leśnej w Dąbrowie.

Na miejscu spotkaliśmy się z Panem Leśniczym, który wręczył nam klucz do lasu, a następnie oprowadził nas po terytorium ośrodka. Nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Pan Leśniczy pokazał nam nasiona wszystkich drzew, a także byliśmy w szkółce leśnej obejrzeć małe drzewka. Dostaliśmy wielki kosz żołędzi które wysypaliśmy przy paśniku w lesie, aby nakarmić zwierzątka tam mieszkające.

Na koniec naszej podróży Pan Leśniczy podarował nam drzewko, które musieliśmy zasadzić- Siostra Ewa dzielnie walczyła z łopatą, a dzieci pomagały. Później zasiedliśmy wspólnie przy ognisku gdzie była pyszna pieczona kiełbaska i gorąca owocowa herbatka.

Aby obejrzeć, jak było, zapraszamy do galerii.