Kwietniowe wydarzenia 2014 r.

03.04.2014 FILHARMONIA POMYSŁÓW „ YCHU-DYCHUSTAN”

Dzieci zapoznają się z budową i właściwościami akordeonu. Przedszkolaki pomogły akordeonowi przełamać nieśmiałość . Instrument z wdzięczności pokazał dzieciom pełnię swoich umiejętności brzmieniowych.

17.04.2014 UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

W Wielki Czwartek  przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi Siostrą Przełożoną i Księdzem Kapelanem oraz pracownikami , spotkali się przy wielkanocnym stole aby uczcić pamiątkę Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Uroczystość rozpoczęliśmy modlitwą , ksiądz Maciej poświęcił pokarm i wszyscy złożyli sobie życzenia . Następnie dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce Wielkanocnej. W atmosferze radości spożyliśmy świąteczny obiad ciesząc się obecnością każdej i każdego z uczestników . Na wszystkie dzieci czekał tradycyjny koszyczek wielkanocny.

23.04.2014 TEATR W PRZEDSZKOLU „EKOLOGICZNE PRZYPADKI PANNY AGATKI”

Przedstawienie ukazuje problemy ekologiczne wędrując przez świat bajek. Przygoda rozpoczyna się od „ Rybaka i złotej rybki”, a kończy na „Śpiącej królewnie”. W spektaklu dzieci spotkały m.in. Czerwonego Kapturka i księżniczkę Wandę. Widzowie w przystępny sposób poznają problematykę ochrony środowiska.

30.04.2014 WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z RODZINAMI ORAZ PRACOWNIKAMI PRZEDSZKOLA DO TRÓJMIASTA