CZERWIEC. 13.06.2014 PARK DINOZAURÓW

13.06.2014 PARK DINOZAURÓW

Przedszkolaki z grupy Zerówki i Zerówki Młodszej odwiedziły Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po ścieżce edukacyjnej, przybliżyła wiedzę na temat życia i zwyczajów poszczególnych grup prehistorycznych zwierząt z zachowaniem podziału na erę, w której występowały wybrane gatunki. Dzieci chętnie dotykały tych niespotykanych dziś zwierząt, z zainteresowaniem przyglądały się ich budowie  i przysłuchiwały wydawanym przez nie odgłosom.

Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach, podczas których dzieci obejrzały prezentację o dinozaurach i szczątkach po nich, znalezionych w czasach współczesnych; malowały „skamieniałości „ z masy plastycznej przypominające prawdziwe okazy. Po obiedzie dzieci z dumą i wielkim zaangażowaniem wykopały szkielet dinozaura w pobliskiej piaskownicy .