Dobre żywienie. Zerówka starsza

Zdrowe odżywianie w zerówce starszej

Bardzo ważną sprawą jest przekazywanie dzieciom prawidłowych nawyków żywieniowych. W związku z tym przedszkolaki z zerówki starszej poznały zasady zdrowego odżywiania się. Dowiedziały się, co to są witaminy, gdzie występują, jak wpływają na organizm, co należy jeść, żeby zachować zdrowie i siłę. Nasze przedszkolaki wykazują ogromną inicjatywę, są kreatywne i chętne do zdobywania nowych doświadczeń, dlatego ważnym wydarzeniem kształtującym prawidłowe nawyki prozdrowotne było wspólne przygotowanie kanapek. Każde dziecko miało okazje samodzielnie wykonywać określone czynności, degustować przygotowane kanapki. Była to dla nich wspaniała zabawa i zarazem okazja do zjedzenia pysznego, zdrowego posiłku.