szukaj      Start   Wydarzenia   Przewodnik po przedszkolu   Galeria zdjęć   Kontakt
Misja
Historia
Życiorys Św. Urszuli Ledóchowskiej
O zgromadzeniu
Tradycje
Kadra przedszkola

Zajęcia dodatkowe
Grupy
Zapisy
Kącik dla rodziców

Wychowanie religijne w przedszkolu

Nasze przedszkole jest przedszkolem katolickim, w którym oprócz dbania o wszechstronny rozwój dziecka, dba się ze szczególną troską o jego ducha. 
 
 
Św. Urszula Ledóchowska mówiła " Daj dziecku Boga, a o resztę możesz być spokojna", dlatego każdego dnia rano przed śniadaniem dzieci spotykają się w swoich grupach na modlitwie - powierzając Jezusowi i Matce Bożej "wielkie" sprawy swoich "małych" serc; każdy posiłek rozpoczynają i kończą krótką śpiewaną modlitwą; uczestniczą w katechezie przedszkolnej prowadzonej przez s. Elżbietę K., a także biorą udział w organizowanych dla nich nabożeństwach związanych z Rokiem liturgicznym.
 
 
I tak w Środę popielcową dzieci uczestniczyły w nabożeństwie pokutnym z obrzędem posypania głów popiołem - prowadzonym przez ks. kapelana Macieja Stawskiego, a  w każdy piątek  Wielkiego Postu przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczą lub same prowadzą w kaplicy Drogę krzyżową. (zdjęcia w galerii)
 
 
Raz w miesiącu spotykamy się także na wspólnej rodzinnej Eucharystii powierzając swoje sprawy i rodziny opiece Dobrego Boga i prosząc o wstawiennictwo  św. Urszulę Ledóchowską. (zdjęcia w galerii)
 

Start   Wydarzenia   Przewodnik po szkole   Galeria zdjęć   Kontakt