szukaj      Start   Wydarzenia   Przewodnik po przedszkolu   Galeria zdjęć   Kontakt
Misja
Historia
Życiorys Św. Urszuli Ledóchowskiej
O zgromadzeniu
Tradycje
Kadra przedszkola

Zajęcia dodatkowe
Grupy
Zapisy
Kącik dla rodziców

Bajkowe sny dzieci

W piątek /13.03.2015 r./ w naszym przedszkolu najstarsza grupa / zerówka/ zaprosiła dzieci z pozostałych grup i przedstawiła amatorska inscenizację teatralną pod tytułem „ Bajkowe sny dzieci”.

Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnie, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnianiu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającą wiele satysfakcji.

Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowaniu uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się.

Dziecko z zabawach teatralnych bardzo chętnie utożsamia się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Każde dziecko przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach.

 

 

                                                                                               Izabela Zdrojewska

 

Start   Wydarzenia   Przewodnik po szkole   Galeria zdjęć   Kontakt