Starszaki na warsztatach w kinie

W środę /7.05./ dzieci 6 – letnie z przedszkola Sióstr Urszulanek wybrały się  na wycieczkę autokarową do Multikina w Poznaniu  na warsztaty  pt. „Lekcja w kinie”.

Wszystkie dzieci, wyposażone w plecaki pełne smakołyków wsiadły do autokaru i wyruszyły w drogę.

Dzięki warsztatom o projekcji filmowej - przy pomocy zdjęć, animacji i krótkich fragmentów filmowych - przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi informacjami dotyczącymi powstawania bajek i zachowania w kinie.

Z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera – Reksia i jego przyjaciół; Bolka i Lolka oraz Misia Kudłatka. Bajki były pełne emocji.

Każdy z przedszkolaków na pewno będzie ten wyjazd  miło wspominał.