Wycieczka do Poznania

2016-05-17

We wtorek wyjechaliśmy z gr. III i IV na  ciekawą wycieczkę  do Poznania  do „Słodkie Czary Mary”- Manufaktury Cukierków.
Przedszkolaki  zapoznały  się z ręcznym wyrobem słodkości , do produkcji których wykorzystuje się - pozyskiwane  w sposób naturalny – owocowe i warzywne aromaty i barwniki.
Proces produkcji wyrobów został zaczerpnięty ze starofrancuskiej Manufaktury, gdzie opracowano w XII wieku - proces produkcji karmelu.
Dzieci w ramach pokazu i warsztatów  mogły śledzić procesy związane  z obróbką termiczną, karmelizacją, procesami plastycznego tworzenia i formowania wyrobów cukierniczych.
Po pokazie produkcji lizaków, dzieci wzięły udział w warsztatach „Zrób sam Lizaka”, podczas których każdy uczestnik kręcił swojego lizaka. Każde dziecko oprócz lizaka otrzymało  także paczkę kolorowych karmelków oraz dyplom dla grupy.
 Po warsztatach przedszkolaki poszły na Stary Rynek pod ratusz, aby o godzinie 1200 zobaczyć poznańskie  Koziołki .
Wycieczka baaaardzo udana! Z resztą sami zobaczcie – zapraszamy do galerii.