Gminny Dzień Dziecka

2016-05-22

W niedzielę 22 maja Gmina Pniewy zorganizowała dla dzieci Dzień Dziecka.  Od godziny 14.00 na scenie ustawionej w parku miały swoje występy poszczególne grupy dzieci z przedszkoli i szkół . Nasze dzieci (  gr.IV – „Słoneczniki”) przedstawiły program artystyczny pt. „Święta Urszula – Przyjacielem dzieci” . Ada, Wojtek i Marysia opowiedziały wierszem o życiu Juli -  Urszuli Ledóchowskiej, o jej rodzinie oraz o domu w Pniewach. Dzieci w trakcie zatańczyły Poloneza, dzieci z gr. III –„Bratki” przedstawiły układ taneczny do walca Chopina i na koniec wszyscy zaspiewali piękną piosenkę o św. Urszuli : „…gdyby miłością świętej Urszuli można było świat otulić, -byłoby… Wiem! Najpiękniej… naj! Świat to by nie był, ale –Raj!”
Zapraszamy do galerii zdjęć!