2016-10-04 Sałatka owocowa

2016-10-04

Dzieci z grupy „Słoneczniki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, truskawki, a nawet ananas.

Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce.

Każdy dostał tackę, nożyk i  przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły owoce, wyjmowały pestki - przestrzegając zasad  bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem.

Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji - jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odkrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Sałatka udała się!!!!!!!  Była pyszna !!!!!!!!!