2017-03-01 Środa popielcowa

W Środę popielcową rozpoczynamy w kościele Wielki Post . Nasze przedszkole (dzieci, nauczyciele i pracownicy) uczestniczą w nabożeństwie pokutnym z obrzędem posypania głów popiołem. Nabożeństwo prowadzi nasz kapelan – ks. Piotr Borychowski, który tłumaczy dzieciom, co znaczy nawrócić się i zwrócić w stronę Boga. Słuchamy Słowa Bożego przeznaczonego na ten dzień, kazania, a następnie pochylamy głowy i na znak pokutny przyjmujemy popiół na głowę.  W każdy piątek w Wielkim Poście w godzinach przedpołudniowych poszczególne grupy wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczą w drodze krzyżowej.  „Któryś za nas cierpiał rany – Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!”