2017-03-06 Pierwsza pomoc

W poniedziałek od rana gościliśmy w naszym przedszkolu dwóch ratowników medycznych, którzy przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy.  Akcję dla przedszkoli na terenie powiatu  pod nazwą „Młody Ratownik” zorganizowało Starostwo Powiatowe w Szamotułach razem z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Szamotułach. Szkolenie dla dzieci poprowadzili ratownicy medyczni: Roman Ziętek i Adam Kukuła, którzy profesjonalnie i jednocześnie ciekawie przeprowadzili zajęcia. Wszyscy mieli także okazję wejść do karetki pogotowia i zobaczyć jej wyposażenie. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał naklejkę „Młody Ratownik” i zapewne na długo zapamięta to spotkanie.