Kilkuletnie doświadczenia wspólnej zabawy i pracy Sióstr, Pań Wychowawczyń, Dzieci i Rodziców zaowocowały różnymi wydarzeniami i uroczystościami, które z czasem stały się oczekiwanymi przez nas tradycjami.

Uroczyste rozpoczęcie Roku Przedszkolnego. Spotkanie integracyjne.
Rozpoczęcie roku w naszym przedszkolu zaczyna się uroczystą Mszą świętą z udziałem dzieci i ich rodziców. Po Mszy św. przechodzimy do przedszkola na spotkanie integracyjne gdzie odbywają się różne gry i zabawy dla dzieci i rodziców. Przygotowany jest również mały poczęstunek.

Różaniec
W październiku figurka Matki Bożej pelegrynuje w rodzinach przedszkolaków. Uwieńczeniem spotkań z Matką Bożą w domach jest wspólna modlitwa różańcowa rodziców i dzieci w kaplicy Św. Anieli.

Akademia z okazji 11 Listopada
Dzieci przedstawiają przygotowane pieśni i wiersze patriotyczne.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Co roku 6 grudnia nasze przedszkole odwiedza wyjątkowy gość - Święty Mikołaj, który przynosi dzieciom drobne upominki.

Jasełka
W okresie świątecznym odbywają się Jasełka przedstawiane przez najstarszą grupę.
Po nich łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia.
Przykładowa relacja z uroczystości: tutaj

Wigilia
23 grudnia na terenie przedszkola w  każdej z grup obchodzimy Wigilie. Śpiewamy wspólnie kolędy, składamy sobie życzenia i łamiemy się opłatkiem.

Dzień Babci i Dziadka
Uroczystość rozpoczynamy Mszą św. w intencji naszych dziadków. Po Mszy św. każda z grup spotyka się ze swoimi gośćmi, którym przedstawia przygotowany program artystyczny, wręcza prace wykonane przez dzieci.
Przykładowa relacja z tej uroczystości:tutaj

Karnawał
Podczas karnawału odbywa się Bal Przebierańców, w którym  uczestniczą w pełni dzieci i dorośli.
Relacja z baliku w naszym przedszkolu z 2009 roku: tutaj

Wielki Post
Spotykamy się na wspólnej Drodze Krzyżowej

Niedziela Palmowa
W Niedzielę Palmową dzieci z pięknymi palmami uczestniczą w procesji i Mszy św. w kaplicy  Sióstr Urszulanek SJK

Wielkanoc
W Wielki Czwartek w naszym przedszkolu świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa. Dzieci przychodzą odświętnie ubrane. Dzień  rozpoczynamy uroczystym śniadaniem, a na zakończenie z udziałem rodziców i zaproszonych gości odbywa się spotkanie „Zajączek”. Dzieci  przedstawiają krótką część artystyczną. Składamy sobie życzenia. Dzieci otrzymują słodkie upominki.

29.V Święto św. Urszuli
Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w procesji  i mszy św. w Kaplicy Sióstr Urszulanek SJK .
Podczas procesji dziewczynki sypią kwiatki.

Festyn Rodzinny
Spotkanie rodzinne odbywa się w jedną z ostatnich  niedziel maja. Rozpoczyna się bajką dla dzieci, w której udział biorą rodzice i personel przedszkola. Następnie przechodzimy na plac zabaw, na którym odbywają się zabawy, konkursy, loteria fantowa  z których pieniądze przeznaczamy na potrzeby przedszkola związane z utrzymaniem placu zabaw.
Relacja z festynu w la 2009r.: www.pniewy24.pl i tutaj

Dzień Mamy
Dzieci przygotowują program artystyczny i wręczają drobne upominki wykonane przez siebie.

Dzień Taty

Dzień Dziecka
W tym dniu dla dzieci personel przedszkola przygotowuje różne atrakcje (gry i zabawy, wycieczki itp.)

Uroczystość patronalna Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa
Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczą w procesji i Mszy Świętej. Dziewczynki sypią kwiaty.

Uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego
Uroczystość rozpoczyna się Mszą Świętą. Następnie spotykamy się w  Auli, gdzie grupa straszaków w swej części artystycznej żegna  najstarszą  grupę dzieci. Jest to czas pożegnania i podziękowań oraz wręczania  dyplomów ukończenia przedszkola dzieciom kończącym edukację przedszkolną.

Spotkania z przyrodą
Mając aktywny i bezpośredni kontakt z przyrodą i jej zjawiskami nasze przedszkolaki uczą się opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, przyswajają wiadomości na temat ich życia, poznają rolę człowieka w świecie przyrody.
W grupach hodowane są zwierzątka, np. starszaki opiekują się rybkami w akwarium, a ….
Wyruszamy również na różne wyprawy zbliżające nas do natury: wycieczki do lasu, do sklepu zoologicznego, do wioski indiańskiej (relacja
), podchody, …
Tradycją stały się również nasze spotkania integracyjne organizowane w poszczególnych grupach, w których biorą udział Dzieci, Rodzice oraz Siostry wraz z Paniami opiekującymi się dziećmi.